E-Devlet üzerinden ÖGG Kimlik Kartı Başvurusu

Özel Güvenlik sınavını kazanmış olan adaylarımızın, özel güvenlik kimlik kartını çıkartabilmek linkini paylaştığımız E-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-ozel-guvenlik-kimlik-karti-basvurulari

Başvurunun nasıl olacağını anlatan videoyu alt kısımda görüntüleyebilirsiniz. Videoyu izledikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet üzerinde imza istenen alana imza yüklenebilmesi için bir kağıda siyah kalem ile imza atılıp sisteme o şekilde yüklenmesi gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti 
(HALKBANK ATM’si ya da gişesiden yatırabilirsiniz. ATM üzerinden IBAN girişi yapılmamakta, sınav harcı yatırırken olduğu gibi sadece tuşlama adımlarını takip etmeniz gerekmektedir)

Kimlik Kartı Ruhsat Harcı 
(Bağlı bulunan vergi dairelerine yatırabilirsiniz.)

Elden Evraklarını Teslim Etmek Zorunda Olanlar;

Devam eden mahkemesi bulunan ve e-Devlet’te bazı evrakları gözükmemesi sebebi ile elden ek evrak teslim etmek zorunda olan adaylarımız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne elden dosya tesliminde bulunacaklardır.

Elden dosya teslimi için alt kısımda belirtilmiş tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Evrakların tamamı eksiksiz hazırlandıktan sonra;

İl merkezinde ikamet edenlerin; Bağlı bulundukları İl Emniyet Müdürlüğünün Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi gerekmektedir.

Hazırlanması Gereken Evraklar;

 1. Adli Sicil Kaydı;

  e-Devlet üzerinden “Resmi Kuruma verilmek üzere” seçimi yapılarak alınması gerekmektedir.
  https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

 2. 2 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi;

  T.C. Kimlik numarası yazılı ve fotoğraf net olmalı.

 3. Biyometrik Fotoğraf; 3 Adet

  Beyaz zemin üzerine açık renk kıyafet ile çekilmiş son 6 aya ait biyometrik fotoğraf. Erkek adaylarımızda sakalsız olarak.

 4. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Bedeli Dekontu;

  45.-TL tutarındaki harç bedelinin Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının Türkiye Halk Bankası Opera şubesinin alt kısımda yer alan IBAN numarasına Ad, Soyad ve TC Kimlik numaranız belirtilmiş şekilde yatırılmış makbuzu.

  IBAN: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

 5. Dilekçe;

  (Silahsız dilekçe örneği) (Silahlı dilekçe örneği)

 6. Diploma Aslı ve Fotokopisi

  En son mezun olunan okulun olması gerekmektedir.

 7. Güvenlik Soruşturma ve Arşiv Araştırma Formu;

  (Tıklayıp indirerek doldurmanız gerekmektedir)

 8. Ruhsat Harcı Makbuzu;

  Çankırı ili Vergi Dairesine yatırabileceğiniz kimlik kartı harcı makbuzu.

 9. Özel Güvenlik Sertifikası

  Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 5 ile 10 gün arasında geçen bir süre sonrasında kurumumuzdan tarafınıza verilecektir. 2 adet fotokopisi dosyaya eklenecektir, aslını da yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

 10. Yarım Kapaklı Pembe Karton Dosya; 1 Adet

  Kırtasiyeden alınacak ve hazırlanan belgeler içerisine yerleştirilecektir.

 11. Dosya Teslimi için İnternetten Alınacak Randevu;

  Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra Özel güvenlik şube müdürlüğüne dosyanızı teslim etmek istediğiniz gün için alt kısımda vermiş olduğumuz linkten randevu almanız gerekmektedir. İnternet adresinden randevu almadan gelen kişilerin müracaatları özel güvenli şube müdürlüğü tarafından maalesef alınmamaktadır.
  Randevu Linki için tıklayınız.

Tüm evraklarını eksiksiz teslim adaylarımızın soruşturmaları 25 ile 45 gün arasında sonuçlanmakta olup, soruşturma sonuçlarını alt kısımda verdiğimiz linkten takip edebilirsiniz.