Silahlı ve silahsız özel güvenlik maaşları en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Aynı zamanda son zamanlarda oldukça tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır. Güvenlik görevlisi olmak isteyen bireyler öncelikle Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur konusunu araştırmaları gerekmektedir. Kamu kurumlarında ve özel sektörde, lise mezunu, kadrolu, silahlı ve silahsız güvenlik olarak çalışan kişilerin maaşı oldukça merak edilmektedir. Özel güvenlik mesleği çalışılan kuruma göre farklılıklar göstermektedir. Örnek vermek gerekirse havaalanında çalışan bir güvenlik görevlisinin maaşında farklılık göstermektedir. Peki silahlı, silahsız, lise mezunu, banka, okul, hastane ve diğer kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlisi maaşı ne kadar?

Kadrolu Özel Güvenlik Maaşları 2021 Yılında

  • Devlette çalışmakta olan özel güvenlik amirinin maaşı yaklaşık olarak 4.000 tldir.
  • Özel güvenlik amirinin ortalama maaş miktarı ise 4.500 tldir.

Kurumlara Göre Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

  • Belediyede çalışan özel güvenlik görevlisi yaklaşık olarak 3.500 tl maaş almaktadır.
  • Bankada çalışan özel güvenlik görevlisi yaklaşık olarak 3.450 tl maaş almaktadır.
  • Kadrolu olarak görev yapan özel güvenlik çalışanı yaklaşık 3.400tl maaş almaktadır.
  • Devlet hastanesinde çalışan özel güvenlik görevlisi ortalama olarak 3.400 tl kadar maaş almaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları Nasıl Belirlenir 2021

Özel güvenlik görevlisinin maaşları, kişilerin sektör içerisindeki deneyimi ve daha öncesinde çalışmış olduğu yerler, devlet memuru veya özel sektör statüsünde yer almasıyla birlikte mezuniyet durumuna göre değişimler göstermektedir. Bununla birlikte silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi olmasıyla birlikte alınan maaş farklılık göstermektedir.

Lise Mezunu Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar 2021

Güvenlik görevlisi olarak çalışılan yerde lise mezunu olunmasından dolayı maaşlarda değişiklikler göstermemektedir. Lise mezunu olmanızla birlikte görev yapılmasına hak kazanılması anlamına gelmektedir. Maaşlar silahlı, silahsız ya da kadroya bağlı olarak her iş yerinde farklılıklar göstermektedir.

Devlet Kurumunda Çalışılan Güvenlik Görevlisi Maaşları 2021

Kamu kurumunda çalışan özel güvenlik görevlisinin maaşı herkes tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Devlet memuru olarak güvenlik görevlisi çalışanına başlangıç olarak 3.500 tl ila 3.800 tl aralığında maaş ödemesi gerçekleşmektedir. Fakat burada çalışanın kadrolu olup olmamasına göre değişimler gösterebilmektedir.

Devlet Kurumunda Çalışan Güvenlik Görevlisi Maaşları

Kamu kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin maaşları herkes tarafından merak edilmektedir. Devlet memuru statüsünde yer alana güvenlik görevlileri için başlangıç maaşı 3.500 TL – 3.800 TL ödeme yapılmaktadır. Ancak, buru durum çalışanın kadrolu olup olmadığına bakılarak değişiklik göstermektedir.